MENU

Ocenění stavby Výzkumného a vývojového centra TEMEX ve dvou soutěžích

29.4.2019

Cílem architektonických soutěží je rozšířit povědomí o zajímavých a zdařilých stavbách nejen v samotné Ostravě, ale i v rámci Moravskoslezského kraje.

Ostravský dům roku

Už řadu let vyhlašuje statutární město Ostrava soutěž s názvem „Ostravský dům roku“ pro investory a stavby, které byly dokončeny a zkolaudovány na území města. O udělení titulu „Ostravská stavba roku 2018“ bude rozhodovat odborná porota a vítěz obdrží tradičně bronzovou plaketu a finanční odměnu. Cílem je ocenit zdařilá stavebně – architektonická řešení a podpořit povědomí o kvalitní architektuře v našem městě. Současně také proběhlo od 4. dubna hlasování veřejnosti. Z několika desítek uchazečů odborná poroto ocenila 4 stavby. Naše budova VVC byla mezi nimi a získala „Čestné uznání“.

Vedení společnosti zastoupení ing. Danielem Baloghem si tuto cenu převzalo v budově Ostravské radnice dne 13. června 2019.

Stavba Moravskoslezského kraje

Širší záběr ohledně úrovně stavitelství a architektury má další soutěž - „Stavba Moravskoslezského kraje“, která hodnotí projekty z celého regionu. I v této soutěži jsme získali titul „Čestné uznání“ v kategorii – Průmyslové stavby za výstavbu VVC.

Ve stejný den jako proběhlo vyhlášení stavby roku na Ostravské radnici bylo rovněž slavnostní vyhlášení 13. ročníku soutěže stavba moravskoslezského kraje 2018. Galavečer se uskutečnil v industriálních prostorách Kompresorovny areálu Landek Park za přítomnosti významných osobností a hostů, kteří mohli sledovat udílení cen nejen v šesti základních kategoriích, ale také v dalších speciálních cenách. Za firmu TEMEX cenu převzal jednatel ing. Roman Vybíral.

 

 

Kanceláře budovy Výzkumného a vývojového centra TEMEX

Interiér budovy Výzkumného a vývojového centra TEMEX

Budova Výzkumného a vývojového centra TEMEX