MENU

Chladící soustava

Zařízení pro kompletaci a testování modulů chladících systémů

Obraťte se na nás i s vaším projektem a my vám rádi navrhneme řešení přímo na míru.

 

TEMEX se dlouhodobě specializuje na vývoj a dodávky výrobních zařízení pro kompletaci a testování modulů chladících systémů. 

Mezi nejdůležitější prvky pro chlazení spalovacích motorů patří chladič, který se skládá z jádra chladiče a plastových nádrží se všemi spoji a upevňovacími prvky. Chladič je pak umístěn v přední části vozidla, často připevněný k jiným tepelným výměníkům, jako je mezichladič nebo kondenzátor.

Pro trvalé a bezchybné spojení jádra chladiče s plastovými nebo hliníkovými nádržemi se využívá automatizované zařízení, které zajistí bezchybný proces krimpování chladiče. Díky tomuto automatizovanému a standardizovanému procesu, prováděnému strojním zařízením, lze zajistit 100% kvalitu, těsnost a požadovanou pevnost spojení jednotlivých částí chladiče.

Následujícím výrobním krokem je nezbytné otestování těsnosti celého chladiče a tím potvrzení kvality spojení jádra chladiče a plastových nádrží. Pro tyto účely se využívají tzv. leak testery, které dokáží bezchybně ověřit a eliminovat výrobky, u kterých by mohlo docházet k sebemenšímu úniku chladícího média. 

TEMEX je spolehlivým partnerem nejvýznamnějších výrobců chladičů pro osobní i nákladní automobily a díky množství projektů, dodávaných po celém světě, jsou naše krimpovací stroje, testovací stanice a vícepozicové testovací vozíky prověřeným a nejmodernějším řešením, které v tomto oboru lze nalézt.

 

Zařízení pro kompletaci a testování modulů chladících systémů​​​​​​