MENU

Školení Simatic

Školení Simatic

Naši školitelé jsou lidé s mnohaletou praxí v průmyslové automatizaci. Proto jsou všechny naše kurzy zaměřené na praktické využití získáných znalostí.

 

Překotný technologický rozvoj současných desetiletí je doprovázen potřebou se neustále vzdělávat a získávat povědomí o nových procesech a technologiích, které zasahují do našeho života. Naše firma v tomto nechce zůstat pozadu, a proto pro Vás připravila sérii specializovaných kurzů v našem školícím středisku. 
Naši lektoři mají nejenom dlouholeté zkušenosti s výukou, ale hlavně praktické zkušenosti, protože se zároveň podílejí na řešení zakázek z různých průmyslových oborů. Toto spojení je zárukou vysoké kvality výuky, kdy znalosti, které Vám budou předány, jsou vyváženou kombinací teorie a praxe. 
Jako partnerská firma společnosti Siemens v oblasti automatizace a el. regulovaných pohonů se zaměřujeme především na školení Siemens produktů jako jsou řídící systémy Simatic, operátorské panely Siemens, vizualizační software WinCC, WinCC flexible, frekvenční měniče Sinamics, Micromaster, Master drive atd. 
Naše odborné kurzy je možné přizpůsobit Vašim konkrétním požadavkům a absolvovat je přímo ve vaší firmě. Rádi budeme rovněž nápomocni při řešení Vašich konkrétních problémů. 

 

ŠKOLENÍ SIMATIC S-7

Průmyslový řídicí systém Simatic S7-300 – je nejprodávanějším řídicím systémem z široké nabídky firmy Siemens AG. Je určen pro realizaci rozmanitých automatizačních úloh středního rozsahu. Poskytuje univerzální automatizační platformu pro systémová řešení s hlavním důrazem na výrobní technologii.
Pozn. Od tohoto systému se pomalu ustupuje a je nahrazen nejnovějším řídicím systémem S7-1200 nebo S7-1500. 

Průmyslový řídicí systém Simatic S7-400 – je určen pro nejnáročnější automatizační úlohy velkého rozsahu. Jeho doménou jsou zejména velké výrobní celky navazující na celopodnikové řešení zdrojů a systémy pro sběr, archivaci a zpracování technologických dat, jež jsou typické pro energetiku, farmacii, chemii, potravinářský průmysl atd. 
Pozn. Od tohoto systému se pomalu ustupuje a je nahrazen nejnovějším řídicím systémem S7-1200 nebo S7-1500. 

Průmyslový řídicí systém Simatic S7-1200 – lze přizpůsobit na míru téměř jakékoliv průmyslové aplikaci díky širokým možnostem modulárního rozšíření.
Integrované rozhraní PROFINET zajišťuje dokonalou souhru dalších prvků automatizační techniky v jednotném inženýrském prostředí TIA Portal.
Modulární koncepce řídicího systému usnadňuje jeho rozšíření, navíc beze změny jeho fyzických rozměrů.

Průmyslový řídící systém Simatic S7-1500 – vyniká špičkovým výkonem. Je určen k řízení strojů střední velikosti i pro náročné aplikace, které vyžadují kromě maximální výkonnosti, spolehlivou komunikaci, flexibilitu a technologické funkce.

V našem plně vybaveném školícím středisku Vám nabízíme možnost zvýšení své odbornosti prostřednictvím těchto kurzů Simatic:

Název kurzu Délka trvání Kapacita kurzu
Kurz Simatic S7 pro pracovníky údržby 5 dnů 8 účastníků
Mikrosystémy LOGO 2 dny 8 účastníků
Základy programování Simatic S7–300 a Simatic S7–400 5 dnů 8 účastníků
Programování pro pokročilé Simatic S7–300 a Simatic S7–400 5 dnů 8 účastníků
Provozní aplikace pro Simatic S7–400 5 dnů 8 účastníků
Komplet Z1+P1 pro řídicí systémy Simatic S7 10 dnů 8 účastníků
Základy programování Simatic S7–1200 a Simatic S7–1500 5 dnů 8 účastníků

 

ŠKOLENÍ SINAMICS A MICROMASTER (FREKVENČNÍ A STEJNOSMĚRNÉ MĚNIČE)

Aplikace elektrických pohonů se dnes již téměř neobejdou bez měničů otáček. Měniče regulují, chrání a monitorují motor a jsou svými vlastnostmi předurčeny k začlenění pohonu do automatizovaného systému. Přinášejí tak uživateli nejen úsporu el. energie, ale i dalších nákladů spojených s výrobním procesem.

Skupina měničů Sinamics se skládá z několika řad podle výkonu pohonů a výpočetních možností. Základním rysem je modularita napájecích jednotek, řídicích jednotek a jednotek vstupů a výstupů. Tyto vlastnosti vyplývají z požadavku trhu na maximalizaci poměru výkonu k ceně pohonu.

Moderní součástková základna a komunikační sběrnice umožňují pomocí modulárního systému realizovat frekvenční měniče jako stavebnici, poskládanou z výše uvedených kompatibilních jednotek.

V našem plně vybaveném školícím středisku Vám nabízíme možnost zvýšení své odbornosti prostřednictvím těchto kurzů:

Název kurzu Délka trvání Kapacita kurzu
Sinamics G120 5 dnů 8 účastníků
Sinamics S120 5 dnů 8 účastníků
Micromaster 3 dny 8 účastníků

 

Ve speciálních případech zajišťujeme i individuální výuku zaměřenou přímo na provoz Vaší firmy. 

 

Katalog s ceníkem jednotlivých školení je momentálně ve fázi aktualizace cen.
 

V případě Vašeho zájmu o absolvování našeho kurzu kontaktujte paní Kucharčíkovou

 

image Učebna pro školení Simatic

image Simatic S7-1200

image Simatic S7-1500

imageSinamics G120 (frekvenční měnič)

​​​​​​