MENU

Separace a zakládání plastových blistrů

Separace a zakládání plastových blistrů

THOR = sofistikované automatické zařízení s několikanásobnou kontrolou kvality, která zajišťuje, že na výstupu zařízení vyjíždějí pouze správné blistry pro další zpracování.

img

ROBOTICKÉ ZAŘÍZENÍ NA SEPARACI A ZAKLÁDÁNÍ PLASTOVÝCH BLISTRŮ
 

CO JE THOR

THOR je plně automatizované zařízení pro oddělování, odebírání a zakládání plastových blistrů, využitelné v široké škále průmyslových oborů, jako například potravinářství, elektronika a elektrotechnika, výroba léků a zdravotnický pomůcek a dalších.

 

CHARAKTERISTIKA

Zařízení je schopno pomocí šestiosého robota s výměnnými gripperyvelmi rychle a přesně zakládat 1 až 3 plastové blistry na jedoucí dopravníkový pás a v rámci integrovaného vision systému kontrolovat a separovat případné nOKkusy. Stroj dokáže u všech pokládaných blistrů provést 100 % kontrolu správnosti typu zakládaného blistru, správnou orientaci blistrů, i vyhledat a eliminovat případné vadné nebo sesazené blistry (2 a více kusů v sobě).

Významnou přidanou hodnotou tohoto zařízení je jeho výrazná a jednoduchá modularita – kromě možnosti odebírat a zakládat 1 až 3 blistry najednou, se pouze volbou jiné výrobní receptury/typu výrobku automaticky přenastaví i šířka zásobníkových magazínů, ovládaných servomotory. Stejně tak je snadná i výměna gripperů, které využívají technologii QuickChanger, umožňující rychlou výměnu přípravků bez nutnosti rozpojovat pneumatické a elektrické obvody, s kódováním a se zpětnou vazbou do výrobního systému (bez správného gripperupro danou recepturu/výrobek systém nepovolí start stroje).

Zcela automatizovaná je i separace blistrů pomocí pneumaticky ovládaných oddělovacích nožů, které oddělí pouze poslední kus a ostatní zůstávají zablokované. Servopohony je ovládaná i posun sloupců s blistry v zásobnících, a to s aplikací absolutního odměřování. Zařízení zároveň automaticky sleduje naplněnost zásobníků, a to na třech úrovních – čidlo maximální zásoby v zásobnících, čidlo minimální zásoby pro akustické a vizuální upozornění obsluhy na nutné brzké doplnění zásobníků, a snímač kritické zásoby, při jehož aktivaci se celé výrobní zařízení nouzově zastaví, aby předešlo neřízenému zablokování zařízení uprostřed cyklu.
 

ROZMĚRY BLISTRŮ

Parametr    Rozměry    (mm)               
     Min.    Max.
Délka blistru    181    323
Šířka blistru    79    255
Výška blistru    dle požadavků zákazníka    dle požadavků zákazníka

ROZMĚRY ZAŘÍZENÍ 

   Výška    2 495 mm
   Délka    4 250 mm
   Šířka    3 320 mm
   Váha    2 800 kg


V​​​​ÝKON ZAŘÍZENÍ

Takt zařízení se liší dle zvolené aplikace, resp. dle typu blistru a počtu pokládaných blistrů na dopravníkový pás. Fixním parametrem je rychlost robotického zakládání –pohyb robotické paže od uchopení po založení na dopravníkový pás vyžaduje 2,25 sekundy.

Vzorový příklad taktu zařízení:

Zařízení odebírá a zakládá 3 blistry ze 3 zásobníkových magazínů, přičemž rozteč blistrů v zásobníkovém štosu je 3 mm:

 • Takt zařízení je v tomto případě 80 ks blistrů/min
 • Při tomto taktu je bezobslužný čas cca 18 minut (jedná se autonomní provoz stroje, tzn. čas, po kterém dojdou blistry v zásobníkových magazínech).
   

HARDWARE

 • ​​​​Řídící systém OMRON Nx102-1200
 • 10“ touchpanel OMRON
 • SafetyPLC OMRON
 • Šestiosý robot OMRON Viper850
 • Servopohony a senzorika OMRON
 • Vision systém OMRON + zakázkové osvětlení strojového vidění Smart View
 • Vakuová technika PIAB
 • Veškeré přísavky vakuových

Čím je THOR jedinečný

 • Plně automatizované zařízení, operátor pouze doplňuje blistry.
 • Velmi jednoduché, rychlé a automatizované přenastavení celého stroje pouze na základě volby jiné receptury/typu výrobku.
 • Snadná výměna gripperůpřes QuickChangerse zpětnou vazbou do výrobního sytému.
 • 100% kontrola vstupní kvality blistrů a automatická separace nOKkusů.
 • Stand-alone i sériové použití stroje – zadání receptur/typu výrobku může být realizováno jak skrze lokální PLC panel, tak i přes nadřazený systém, do kterého může být zařízení integrováno.
 • Na žádost zákazníka může TEMEX zařízení jednoúčelově a rychle modifikovat.

imageTHOR – stroj na separaci a zakládání blistrů z realizace

 

imageTHOR – zásobník blistrů

 

imageTHOR – vakuové chapadlo přemisťuje blistry na dopravník

 

imageTHOR – robotické rameno s vakuovým chapadlem

 

imageTHOR – robotické rameno s vakuovým chapadlem

Typ Název Velikost Stáhnout
.pdf Produktový list THOR 2,8 MiB