MENU

Potravinářství

Temex – specialista v oboru potravinářství (pick and place)

 

Potravinářství

Skladové hospodářství v potravinářství

Potravinářství je obor, jehož specifika vyžadují inovativní přístup k návrhům automatizačních technologií a mnohdy i netradiční řešení. Zvláště v oblasti výroby mražených potravin, kde se výrobci potýkají při řešení automatizace výroby i se speciálními nároky okolního prostředí. 

V oblasti potravinářství hrají výrobci defacto o každý halíř – specifikem tohoto oboru je vysoký tlak na prodejní cenu produktů, ale v poslední době často kolísající ceny vstupních surovin. Druhým výrazným důvodem pro automatizaci v tomto oboru je enormní nedostatek kvalifikovaných pracovníků, zároveň spojený s neustálým růstem mzdových nákladů. Právě proto je automatizace u výrobců potravin důležitým faktorem, který výrazně ovlivňuje produktivitu a ziskovost společnosti.

TEMEX je v oblasti výroby a přípravy potravin specialistou zejména na pick and place automatizované linky a na end-of-line řešení – zejména balení a paletizaci potravin. Naše řešení v oblasti pick and place jsme dotáhli k dokonalosti a dokážeme s naprostou přesností manipulovat s potravinami i velmi malých rozměrů a tvarů, jak tomu bylo například v případě Pick & Place linky pro balení čokoládových pralinek pro NESTLÉ.

Dalším specializovaným řešením pro obor potravinářství je unikátní balící linka pro výrobce mražených potravin a zeleniny, kde se nám podařilo technologicky vypořádat s nástrahami nízkých teplot a vytváření námrazy na baleních výrobků.
Vedle standardních zařízení také pro výrobce ovocných šťáv, sirupů a nápojů navrhujeme ucelená moderní řešení pro řízení technologického procesu čerpání tekutých přísad.

Naše třicetileté technologické zkušenosti v mnoha oblastech automatizace výroby nám umožňují právě v oboru potravinářství přinášet neotřelá řešení, která eliminují lidské chyby, enormně zvyšují produktivitu práce i přesnost a preciznost výroby.

Obraťte se na nás i s vaším projektem a my vám rádi navrhneme řešení přímo na míru.