MENU

Tester životnosti řízení MAN

Tester životnosti řízení MAN
img

DODÁVKA STROJE PRO TESTOVÁNÍ ŽIVOTNOSTI MECHANICKÉHO UZÁVĚRU ŘÍZENÍ MAN

Název zakázky       Tester životnosti řízení MAN
Termín realizace    2017-2018

ZADÁNÍ
Projekt byl realizován na základě požadavku zákazníka na konstrukci a výrobu životnostního zařízení. Zařízení je součástí zkušební laboratoře.

ŘEŠENÍ – PARAMETRY
Takt operace:          lze nastavovat pomocí dotykové obrazovky
Kapacita zařízení:  počet zkušebních cyklů lze nastavovat pomocí dotykové obrazovky

 

POPIS AUTOMATIZOVANÉHO PROCESU

1. Obsluha založí sestavu zámku volantové tyče MAN do zakládacího přípravku. Zakládací přípravek je tvarován tak, že nelze založit sestavu zámku špatně. 
2. Po založení obsluha nasadí 2 distanční válečky na závrtné šrouby a zajistí sestavu zámku pomocí ručních aretačních pák. Tímto je přípravek připraven na vjetí do teplotní testovací komory -40 °C až +90 °C včetně vlhkosti 95 %. Přípravek je v přední části opatřen kolečky pro usnadnění vjetí do komory, v zadní části jsou stavitelné nožky. 
3. Po vjetí do teplotní komory obsluha zajistí protažení spojovacích kabelů pro spojení přípravku s vozíkem, který je mimo teplotní komoru a propojí tyto pomocí HARTING konektorů. Vozík je opatřen operátorským panelem pro ovládání přípravku v teplotní komoře. Cyklus se stále opakuje dle navoleného programu.

 

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA

Stroj je navržen jako testovací pracoviště. Skládá se z hlavního hliníkového item rámu a nerezového pojezdového stolu, pojízdné testovací desky pro zámkové tyče řízení MAN a potřebné kabeláže. Vkládaná sestava zámku je založena do POKA YOKE lůžka a obsluhou ručně zajištěna. Stav stroje zobrazuje operační panel a kontrolky. Z hlediska bezpečnosti jde o stroj, který bude pracovat v uzavřeném prostoru teplotní testovací komory, proto není vybaven speciálním krytováním, dveřmi apod.

 

Klíčové benefity našeho řešení

  • Úspora času
  • Eliminace pracovních úrazů při manipulaci
  • Statistika testů

imagePohled na celý testovací přípravek

imagePohled na spodní část přípravku s vyobrazením zařízení pro testování momentu

imageBoční pohled – části testovacího zařízení se nalézají nad i pod deskou přípravku

imagePohled na prostor otáčení klíče pod krytováním

Související Služby