MENU

Stroj na montáž dveřní vložky

Stroj na montáž dveřní vložky
img

AUTOMATIZOVANÝ STROJ NA MONTÁŽ DVEŘNÍ VLOŽKY

Název zakázky:       Stroj na montáž dveřní vložky TAREK
Termín realizace:    2019-2020

ZADÁNÍ
Projekt byl realizován na základě požadavku zákazníka na konstrukci a výrobu zařízení na montáž dveřní vložky. Zařízení bude součástí montážní linky ve výrobní hale v Mexiku.

ŘEŠENÍ – PARAMETRY
Takt operace: 30 sec. (nejedná se o čistý strojní čas, jsou zde zahrnuty operace potřebné pro založení komponent, pohybu rukou obsluhy, apod.)
Kapacita zařízení: 200 000 cyklu ročně.

 

POPIS AUTOMATIZOVANÉHO PROCESU

1. Obsluha založí těla sestavy do zakládacích lůžek u mazacího robota ve stanici 1. Přítomnost detekují indukční snímače. Správný typ je detekován optickým snímačem. Mazací robot namaže obě tělesa.


2. Obsluha na mazací trn stanice 2 nasadí sestavu zámku a ostatní komponenty. Přítomnosti založených komponent hlídáme optickými a indukčními snímači. Do levého horního přípravku založí sestavu pádla, která se po detekci optickým snímačem upne pneuválci.


3. Z pravé strany vyjede pomocí pneuválce testovací přípravek a pomocí snímačů zkontroluje přítomnost všech založených komponent a další pneuválec, který na díly se nanese mazivo pomocí dvou mazacích ventilů. Po návratu mazacího mechanismu zpět se vysune pneuválec s pádlem a založí jej na sestavu dílů. Nyní je nachystáno na montáž těles. Obsluha vezme namazané díly ze stanice 1 a založí na sestavené díly stanice 2.


4. Upnutý díl v přípravku zajede do zadní pozice a je připraven na montáž kolíků. Kolíky jsou na obou stranách vibrovány z vibračních podavačů. Po úspěšné montáži se kus přesune zpět před obsluhu.

 

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA

Stanice je z ITEM profilů, snímače od firem Festo a Sick. Optické závory Sick. Pneuterminál, pneuválce jsou od firmy Festo. Mazání zajišťuje robot Janome. Řídicí sytém stanice Siemens S7-1200. Vizualizaci dat zobrazujeme na operačním panelu Siemens HMI KTP700. Vibrační podavače a vibrační lišty od firmy Kovohanus.

 

Klíčové benefity našeho řešení

  • Minimalizace zmetkovitosti
  • Úspora pracovních sil
  • Eliminace pracovních úrazů při manipulaci
  • Statistika výroby

imagead 1.

imagead 2.

imagead 4.

Související Služby