MENU

Vzduchotechnika a klimatizace pro KFC Ansfelden

Vzduchotechnika a klimatizace pro KFC Ansfelden

Nadstandardní vzduchotechnika pro kuchyňské a stravovací prostory v Rakousku

img

Základní parametry

img

Průběh prací na budově KFC v Ansfeldenu

img

Rozvody VZT uvnitř KFC

img

VZT jednotky na střeše objektu

 

DODÁVKA SYSTÉMU VZDUCHOTECHNIKY A KLIMATIZACE PRO KFC ANSFELDEN V RAKOUSKU

Název zakázky:       VZT a klimatizace - KFC Ansfelden
Termín realizace:    2018 – 2019

ZADÁNÍ:

Provedení větrání a chlazení provozovny KFC v Ansfeldenu, výroba a montáž ocelových konstrukcí, provedení MaR od firmy Domat.

 

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA:

  • Pro nově postavenou pobočku rychlého občerstvení byla použita VZT jednotka CIC Hřebec s vodním chlazením a vodním ohřevem.
  • Celá technologie byla přizpůsobena Rakouským normám, které jsou přísnější na rychlosti vzduchu v potrubí a hlučnost. Z toho důvodu VZT jednotka je mnohonásobně výkonnější a větší, aby byly veškeré parametry dodrženy.
  • Veškeré koncové prvky pro kuchyň byly vzduchotechniky dodány firmy Sudluft. Nebyl dohledán český distributor, který by splňoval požadované parametry.
  • Pro vodní chlazení je použit chiller Daikin o výkonu 108 kW.
  • Chlazení prostoru jídelny zajišťují dvě podstropní splitové jednotky. 
  • Zvláštností na této stavbě byl návrh a instalace ocelových konstrukcí pro VZT jednotku a Chiller.  Ocelová konstrukce se pokládala na vrchní plášť střechy. Povolená zatížitelnost byla 800 kg na m². Stavba připravila část střechy pro toto zatížení a firma TEMEX navrhla konstukci s nastavitelnými patkami pro VZT jednotku vážící 4500 kg a chiller 830 kg. Střecha má mírné sklony.
  • MaR (měření a regulace) VZT a kotelna byla montovaná dle projektu firmy Domat, která dodala řídící systém. Veškeré osazení polní instrumentace, rozvody kabeláží a oživení bylo provedeno našimi techniky.

 

image      

imageKlimatizační jednotky v podhledu

imageProstory kuchyně KFC